Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od roku 2013 po dnešek

OD ROKU 2013 PO DNEŠEK

Milé stránky a milí čtenáři, nebyla jsem tady víc jak pět let, za což se stydím a omlouvám a mám snahu to napravit. J .

Bohužel do podrobností už zabíhat nemohu, protože si vše nepamatuji, ale ty nejdůležitější události se budu snažit zdokumentovat. Poslední aktuality zde mám ze září 2013, kdy jsem se zmínila, že nám onemocněla Katy - naše haflingerská kobylka. Katy dodýchala v listopadu 2013 v požehnaněm věku 28 let. Za svého života u nás nám dala mnoho radosti, štěstí a lásky z celého svého, velkého, konského srdíčka. Nikdy na ni nezapomeneme - byla úžasná.

Měsíc po této události v prosinci 2013 k nám přišla si užít zaslouženého důchodu Frederika - kobylka ČT. Těší se stále dobrému zdraví a letos se dožívá 26 let. Fréďo bud tady s náma ještě dlouho. J.

Následující rok v červnu se narodila Réva ze Bzence z Lazy po Merlin. Takže nový přírůstek do naší minihorsí rodinky.

Za pár dní nato odešel do nového domova minihorsík Merlotek ( Merlot ze Bzence) , kterého jsme vyměnili za další úžasné zvířátko kobylku huculku Panenku. Je to další koník s velikým srdíčkem. Panenka (Nany) nám dělá velikou radost a s naší vnučkou Kačenkou drandí spolehlivě po jízdárně i po lesích a vinohradech.

2018-08-02-17.57.05.jpg

Píše se rok 2016 - v červnu se kobylce Twist narodila krásná , černá kobylka Lipka ze Bzence. Toto naše minimiminko stálo na nohách tak rychle a bez problémů vědělo hned, kde má maminka něco dobrého k snědku, že jsem se ani nestačila divit. J . Je to krásný , charakterní koník s nádhernou povahou , jak jinak její rodiče jsou taky takoví. ( Tatínek - Merlin )

nany-kac-022.jpg

V březnu roku 2018 od nás odešla Réva na druhou stranu republiky a má se taky moc dobře. Přejeme ji do nového domova mnoho štěstí. A držíme palce, at přivede na svět svým novým kamarádům lidičkám krásné hříbátka.

Po celé tyto roky jsme sjezdili les křížem krážem . Aktivně se k nám přidala naše vnučka Kačka, takže máme další posilu stáje.

Minulý rok jsme zapřáhli minihorsku Twist do vozíku a šlape ji to moc dobře. Letos to čeká její dcerku Lipku, tak věříme, že bude stejně šikovná jako její maminka.

Twist se taky v roce 2018 zůčastnila jezdeckých dnů ve Bzenci ve stáji Hanky Svrčinové, kde ji ve skocích na ruce předvedla Natka Janíková, která za Twist chodí pravidelně a věnuje se ji s láskou .

img_20180429_135938.jpg

Takže plány na tento rok máme a budeme si je plnit. A slibuji, že vás budu už zase pravidelně informovat.

Přejeme vám z našeho minirančíku krásný, nový rok

Iveta

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář